Na rynku zauważalny jest wzrost popytu na dyfuzory zapachowe. Mimo wszystko wciąż nie ma nasycenia, co oznacza szansę dla nowych produktów…
Jako producent perfum oraz dyfuzorów zapachowych możemy zaobserwować coraz więcej zapytań o te drugie. Marki chcą wprowadzać tenże asortyment co nie dziwi, jeżeli popatrzymy na ostatnie trendy. Skąd taki popyt?
Rosnąca świadomość
Ludzie na całym świecie coraz bardziej zwracają uwagę na świat, który ich otacza, również jeżeli chodzi o zapachy. Szczególnie nowe pokolenia odrzucają koncept życia w ciągłym biegu, rośnie też znaczenie well-beingu. Kolejną kwestią jest obraz świata po pandemii. Praca hybrydowa lub w pełni on-line staje się standardem, co z kolei oznacza, że ludzie więcej czasu spędzają w domach. Ma to oczywiście niebagatelne znaczenie dla koszyka zakupowego. Konsumenci (a nawet firmy, w celu uatrakcyjnienia biur) coraz częściej kupują dyfuzory zapachowe.
Dlaczego właśnie dyfuzory zapachowe?
Kluczowy jest zapach, ale są przecież inne produkty, dzięki którym możemy aromatyzować powietrze jak chociaż olejki zapachowe do kominków czy perfumy do domu.
Dyfuzory zapachowe mają jednak jeszcze jedną funkcję – estetyczną. Pięknie ozdobione flakony z patyczkami uświetniają wnętrze domu czy biura. Stąd też, między innymi, zwiększone zainteresowanie większymi pojemnościami oraz niestandardowymi butelkami, które można świetnie wyeksponować.
Dyfuzory zapachowe – dla jakich marek?
Dyfuzory zapachowe mogą stanowić podstawę oferty marki, ale sprawdzę się też świetnie jako dodatkowy asortyment. Dyfuzory znajdziemy w ofercie marek modowych (podobnie jak perfumy do ciała ich są naturalnym „przedłużeniem”, o czym pisałem w poście Perfumy private label marek modowych), firm z branży meblowej i home decor, firm oferujących inne rozwiązania „zapachowe” (np. świece), influencerów czy w końcu marek kosmetycznych i perfumeryjnych.
Jeżeli i Ty chciałbym poszerzyć swój asortyment o dyfuzory zapachowe pod własną marką – serdecznie zapraszam do kontaktu.